Бебе по поръчка!
Планирането на пола на детето не е такъв каприз, какъвто изглежда на пръв поглед. При много бъдещи родители, думата “дете” се асоциира или само с "момче” или само с “момиче”. Разминаването в очакванията може да доведе до големи разочарования, способни да се отразят върху невинното човече. Не по-малко печална е и историята – семейства, в които се раждат само момичета или само момчета. Най-накрая през XX век науката се намеси в този проблем.
Четно – нечетно
Изследвания на един “нетрадиционен” доктор Елена Шаврина открили зависимост между пола на детето и възрастта на жената. През четните години от живота на бъдещата майка, зачатието на момиче е по-вероятно през февруари, април, юни, август и октомври, а през нечетните - през януари, март, май , юли, септември, ноември. Зачатието на момче става точно обратното. Наистина при метода има ограничение: той е подходящ само за жени, при които овулацията е в средата на цикъла.
“Детска диета”
“Гастронимическата” теория предполага връзка между храната на бъдещата майка и раждането на момче или момиче. Месото, зелените листни зеленчуци, подправките ще помогнат за зачатието на син, а плодовете и млечните продукти увеличават вероятността от раждането на дъщеря. За появата на момче способства преобладаването на йоните на калия и натрия – при недостиг
на калции и магнезий. За зачатието на момиче , обратното, необходимо е да преобладават йони на калция и магнезия. Избраната диета от двамата съпрузи трябва да се спазва около месец преди предполагаемото зачатие. Средния процент на удачните попадения е 82. За тази методика не съществува строго научно обяснение. Най-вероятно се изменят ендокринните функции на организма, хормоналният баланс, което в крайна сметка влияе на половите клетки. Доказано е, че временното спазване на диетата не причинява никаква вреда на организма. След зачатието бъдещата майка може да яде всичко, което поиска ( и което е полезно за детето).
Какво обичат момиченцата
Напитки – кафе, чай, какао, минерални води с калций. Изключват се газираните напитки. Месото – в ограничено количество.
Риба – всякакви видове , прясна, омазнена.
Хляб и зърнени – всякакви видове без сол и мая. Яйца и мляко.
Зеленчуци – патладжани, цвекло, моркови, краставици, салати, грах, лук. Картофи – в ограничено количество.
Плодове – всички без сливи, праскови, череши, банани и френско грозде. Ядки – несолен фъстък, бадеми.
Подходящи са сладкишите, сладката, ароматните подправки.
Какво обичат момченцата
Напитки – чай, бира, вино, газирани минерални води.
Месо – всякакви видове и колбаси.
Хляб и зърнени – ориз, грис, сухи сладки.
Зеленчуци – картофи, бял фасул, сушен грах.
Сухи плодове – сини сливи, кайсии, фурми.
И още, добре е да изключите шоколада и какаото от менюто си.
Друг метод, който е по-близко до народните поличби. В неофициалната медицина на Калмикия с точност до ден се изчислява възрастта на родителите към деня на зачатието. След това възрастта на бащата се дели на четири, а на майката – на три. Тези магически цифри се основават на периодичността на обновяване на кръвта – на всеки четири години при мъжете и веднъж на три години при жените. Успоредно с това се вземат предвид големите кръвозагуби – операции, раждане, преливане на кръв. Получените десетични дроби се сравняват и полът на бъдещото дете се индетифицира с пола на този родител, чийто биоритмичен показател е по-висок (и следователно чиято кръв е “по-нова”). Вероятността за успех е от 68 до 98 процента.