Домашни Любимци

Да гоним ли котката и кучето, ако имаме бебе?

Трябва ли да се разделим с домашния любимец, ако очакваме бебе? Този въпрос мъчи много семейства, които отглеждат котка или куче.
Манията за стерилност завладява стопаните с приближаването на съдбовния ден, когато ще изплаче новият член на семейството. Бъдещата майка изпада в хамлетовска дилема – да се разделя ли с котката или не.
След дълго съветване с приятелки стига до извода, че трябва да изгонят животното. Бабите и дядовците също казват тежката си дума. Страшните приказки за зарази, които могат да пренесат върху бебето, решават съдбата на котката или кучето.
В резултат домашния любимец си сменя местожителството.
“Абсолютна грешка е да се пъди животното само, защото родителите чакат бебе”, твърди столичния ветиринар д-р Борис Велев, известен сред пациентите като сред пациентите като д-р Бобо.
“За мен хората, които се лишават от компанията на доскорошния си домашен любимец заради детето, просто търсят удобния момент да изгонят животното. По тази причина оправдават съвестта си”
“Проблемът е много по – голям и обширен, отколкото изглежда”, казва той.
Неговото мнение е, че животното в никакъв случай не трябва да бъде изпращано на улицата или командировано при приятели. “Kотката и кучето не са вредни, напротив те са полезни”.
Всичко зависи от стопаните. Когато те са стриктни в отглеждането на любимеца си, той не може да нанесе никаква вреда на бебето.
“ Кучето или котката могат вкъщи само при две условия – да са обезпаразитени и да са ваксинирани”, обяснява ветиринаря. В такъв случай те не могат да навредят на новороденото. Стопаните грешат като мислят, че след 6 месеца кучето няма нужда от ваксинация. След тази ваксина наистина няма болести, които могат да бъдат фатални за него, но могат да бъдат опасни за човека.
“Животните са полезни за новопоявилия се член на семейството. Те поемат върху себе си вирусни и бактериални инфекции. Медицинския термин е – пасиране. Животните пасират инфекциите, като ги правят по – малко имуногенни.” Така, че котката и кучето намаляват в много голяма степен възможността бебето да се разболее. Те го предпазват.
Освен това съществува и психоелемент. В игрите с домашния любимец малчуганът развива чувството за грижа.
Изпратено на 3/20/2000 от nataly at triada dot bgnataly at triada dot bg. Прочетено 2253 пъти.



за нас | контакти | реклама | полезни връзки | RSS новини
 
Copyright (c) 1999 - 2025 Triada Soft Ltd
 

 

търси

в раздел



8/19/2013
Шестте най-добре говорещи папагали

7/12/2013
Кучето помага срещу стрес

12/5/2012
Котките лекуват

11/9/2012
Деца и куче. Породи кучета

5/21/2012
Защо шоколадът е вреден за животните

1. Нашите водни костенурки (51855)

2. Моето хъски (45974)

3. Хамстерът – как да се държите с него? (45894)

4. Подробности за червенобузите костенурки (39893)

5. ЧЕРВЕНОБУЗЕСТИ КОСТЕНУРКИ (29323)

В света на папагалите

Декоративен плъх.Препоръки за начинаещия

Подробности за червенобузите костенурки

Нашите водни костенурки

Хамстерът – как да се държите с него?