Оригинален дизайн за полянката пред вилата.
На педя площ е напълно възможно да отглеждате цветя и зеленчуци, при това без да се превивaте о две докато ги обработвате. Ноември е месецът, в който може да си приготвите т.нар. високи лехи - сандъци от 4-сантиметрови дъски. Размерите са: височина - 70-80 см и дължина 130 см. За защита от къртици, мишки и попови прасета застелете дъното с гъста телена мрежа. /Това е още едно от предимствата на високите лехи!/ Направете дренаж от клонки, окосена трева, растителни отпадъци, полуузрял компост и запълнете с градинска пръст, която през зимата ще се слегне достатъчно. За да не изгниват бързо дъските, предварително ги "облечете"отвътре с найлон.
Разположете тези необикновени лехи вляво от входа на вилата, като не забравите и по-малък сандък за компост. Оградете зеленчуковата територия с пояс от рози, чимшир,божур или други ниски храсти. Оригинален вход към градината е пергола с виещи се рози. Точно срещу нея до оградата на участъка е мястото за втора пергола с рози и пейка под нея. Проектът предвижда да насадите цветята около оградата така, че центърът на полянката да остане свободен. Това ще внушава илюзия за повече простор, а и красиво ще откроява ивицата с цветя. Под стрехите е най-подходящото място за туфи седум, гарнирани със здравец. Ароматен карамфил и макове може да обточват границите на вашето имение.
Ако идеята ви допада, изкопайте дупки, дълбоки 30 см и с диаметър 25 - 30 см. На дъното сложете предварително добре разбъркани по една лопата угнил тор, градинска пръст от повърхността и една супена лъжица суперфосфат на гранули. За да ги опресните, изрежете част от корените на храстчето, а отгоре оставете само 3-4 здрави основни клонки с 3-4 пъпки. Заровете до основата на разклонението и полейте с половин кофа вода независимо дали пръстта е влажна или не. Дозирайте до нивото на повърхността и натрупайте малко пръст около стеблото, за да го пази от измръзване.