Парфюмите ще ви излязат по-скъпо, ако не знаете как да ги ползвате
Освен традиционните “стратегически точки” пръсвайте от време на време и подгъва на дрехите си – съветва Палома Пикасо. Дъщерята на прочутия художник е спец по миризмите, защото сама ги произвежда.
Парфюмът като търговски артикул, който има твърде висока цена, е нож с две остриета. Спасението е в това, да сме добре осведомени за характера на благоуханията. Предлагаме ви отговорите на Палома Пикасо на петте най-съществени въпроса, които биха ви помогнали да разгадаете тайната на ароматите.
● Вапоризатор (шишенце с помпичка) или флаконче с капаче – кой е по-добрият вариант?
Парфюмът “заразява” кожата със собствения си дъх. За това за предпочитане е шишенцето с вапоризатор, за да го впръскате трайно в нея. Само в краен случай ползвайте флаконче с капаче, и то с възможно най-малък “габарит” от 7,5 мл, за да го използвате кратко.
● Кои части на тялото да парфюмираме?
Зад ушите, на свивката на лактите, на обратната страна на китките, в деколтето – това са традиционните “стратегически точки”. Но най-суетните дами никога не забравят косите, пъпа и вътрешната страна на коленете.
● Трябва ли да ароматизираме дрехите си?
Не е препоръчително, тъй като много материи имат “алергия” към уханията и си отмъщават с петна. За това никога не нанасяйте скъпоценната течност на самите тъкани или на бижутата си. Може да напръскате само подгъва на дрехите си.
● В колко часа да извършим “ритуалното” нанасяне на екстракта?
Всяка “специалистка” би отговорила така: “По всяко време на денонощието, особено ако предстои среща с любим човек.” Е, да, ама не! Класическият вариант е да посягате към флакончето само вечер.
● Как да съхраним добре парфюма си?
Подобно на вината и парфюмите “остаряват”. За да избегнете това, добре затвореното флаконче, съхранявайте като лекарство – далеч от светлина и топлина. А то знае как да ви се отблагодари.